KONST / Litografier / Färglitografi 7542746
nr 754 2746
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi , Karl Axel Pehrson (1921-2005), 143/600, bladets mått: 45x70, signerad-91
Kondition: löst blad
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
650 kr
måndag 23 april 2012
kl 17:43:53
23/4 00:52:00
600 kr
23/4 17:33:29
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson